Inspiratie avond | De Verloren Godin en de invloed op de vrouw-man relatie
di 20 mei
|Amsterdam
Van de mysterieuze 'Venusbeeldjes' tot de rol van kerkvaders, en van vrouwenvervolging tot de heropleving van de godin in het moderne denken. Een hoopvol beeld van hoe onze relatie tot het vrouwelijke zich door de eeuwen heen ontwikkelde.


Tijd en locatie
20 mei 2025, 21:00 – 22:30
Amsterdam, Keizersgracht 123, 1015 CJ Amsterdam, Nederland
Over het evenement
Er was eens een tijd waarin het vrouwelijke hoog in aanzien stond. Deze matriarchale cultuur kende een sterke verbondenheid met de natuur en het cyclische karakter van het bestaan. Langzaam maar zeker maakte deze beschaving plaats voor een patriarchale samenleving.
Van de mysterieuze 'Venusbeeldjes' tot de rol van kerkvaders, en van vrouwenvervolging tot de heropleving van de godin in het moderne denken.
Cultuurhistoricus en auteur Jacob Slavenburg schetst een indringend, maar hoopvol beeld van hoe onze relatie tot het vrouwelijke zich door de eeuwen heen ontwikkelde.
Iedere derde dinsdag van de maand - van september t/m mei - wordt in de Embassy of the Free Mind in Amsterdam een inspiratie-avond georganiseerd. Je bent van harte welkom!