Lezing | Huidige crisis, een wetmatigheid? – Opgaan, blinken en verzinken
di 07 feb
|Eindhoven
Actueel thema gebaseerd op het paper "The present crisis, a pattern: current problems associated with the end of the third industrial revolution". In de lezing staan vijf belangrijke pijlers van een samenleving centraal, die onontbeerlijk zijn voor een stabiele leefomgeving.


Tijd en locatie
07 feb 2023, 20:00 – 22:00
Eindhoven, Dierenriemstraat 4, 5632 CM Eindhoven, Nederland
Over het evenement
Deze themalezing gaat over een zeer actueel thema: de huidige crisis.
De lezing is gebaseerd op het paper "The present crisis, a pattern: current problems associated with the end of the third industrial revolution" gepresenteerd op een international symposium “The Economic Crisis: Time for a paradigm shift” in Valencia. Het paper is een hypothese dat de komende crisis wetenschappelijk verklaard kan worden middels transitietheorie.
Tijdens de lezing komen belangrijke kenmerken van transities aan de orde. Het verloop van een transitie volgens de s-curve, de duur van transities en belangrijke transities die zich in de geschiedenis hebben voorgedaan en die grote invloed hebben gehad op onze leefomgeving.
Kijkend naar de kenmerken van de fasen van transities, dit zijn maatschappelijke transformatieprocessen, zou het heel goed kunnen, dat we nu aan het eind van de zogenaamde derde industriële revolutie zijn aanbeland.
Samenlevingen worden momenteel geconfronteerd met dezelfde problemen als aan het eind van…